Haber

Başkan Altay: “Hatay’daki 2. KOMEK Kurs Merkezimiz Hizmete Açıldı”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay’da inşa edilen Konya Konteyner Kent’teki ikinci KOMEK Kurs Merkezi’nin hizmete açıldığını bildirdi. Lider Altay, “KOMEK Kurs Merkezlerimiz depremzedelerimizin sosyalleşmesine katkı sağladığı gibi meslek edinmelerine ve kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlıyor. Kursiyerlerimizin ürettiği ürünleri KOMEK Kooperatifimiz aracılığıyla da satıyoruz. Konya olarak Hatay’daki depremzedelerimize destek olmaya devam edeceğiz.”


Konya Büyükşehir Belediyesi Mesleki Kurslar (KOMEK), deprem bölgesi Hatay’da ikinci kurs merkezini açtı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 6 Şubat’ta 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından altyapıdan lojistiğe, su temininden gıda teminine, portatif mutfaklardan konteyner kent kurulmasına kadar birçok alanda depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını hatırlattı.

Tüm bu çalışmaların yanı sıra Konya’daki odalar ve ilçe belediyeleri ile birlikte hayata geçirdikleri Konya Konteyner Kent’in ilk etabında KOMEK Kurs Merkezi’ni açtıklarını hatırlatan Lider Altay, “Şimdi konteynerkentin ikinci ve üçüncü etabında depremzedelerimizin yararına yeni bir kurs merkezi faaliyete geçirildi. Yeni KOMEK Kurs Merkezi ile bölge halkına; Dekoratif Ahşap Süsleme, Dekoratif Sepet Örgü, Sosyal ve İnsani Yeterlilikler, Mefruşat, Kuaförlük ve El İşleme dallarında eğitimler verilmektedir. KOMEK Kurs Merkezlerimiz, depremzedelerimizin sosyalleşmesine katkı sağladığı gibi meslek edinmelerine ve kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlamaktadır. Ayrıca KOMEK Kooperatifimiz aracılığıyla kursiyerlerimizin ürettikleri eserlerin satışını da yapmaktayız. Konya olarak Hatay’daki depremzedelerimize destek olmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

palu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu